Kobieta Sukcesu 20-lecia

Kobieta Sukcesu 20 – lecia, 14.05.2018. Muzeum Miasta Gdańska.
Piękna i wzruszająca laudacja Jacka Karnowskiego, Prezydenta Miasta Sopotu:

…. Grażyna zasłynęła jako bizneswoman na Pomorzu, w Polsce i w świecie. Oprócz pracy zawodowej i zaangażowania w działalność społeczną, konsolidowała i aktywowała środowiska kobiecej przedsiębiorczości. Powołała do życia Oddział Pomorski, a wkrótce potem powierzono jej funkcję Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm. Za swoją kreatywność, konsekwencję i styl w biznesie, w latach 1998 – 2005, otrzymała wiele prestiżowych nagród i tytułów w Polsce i za granicą. Aż trzykrotnie znalazła się w gronie 100 Polek magazynu PANI oraz trzykrotnie magazyn Home & Market uznał ją w swoim rankingu za jedną z 50 najbardziej wpływowych Polek. Najważniejsze tytuły przyznane w Polsce to: Kobieta Sukcesu, Homo Popularis, Dama Biznesu – w plebiscycie magazynu Zwierciadło i Business Center Club.

Wśród nagród światowych zdobytych w latach 1999- 2002 wymienię najważniejsze tytuły: „Kobieta, Przedsiębiorca Świata” przyznane przez: Światowe Stowarzyszenie Właścicielek Firm w: Brukseli, Madrycie i Mexico City, oraz tytuł:

”Wspaniała Kobieta – Przedsiębiorca” (The Excellent Women Entrepreneurs), przyznany w Nowym Jorku w 2002r przez ONZ.

Ukoronowaniem tych międzynarodowych osiągnięć był udział Grażyny Paturalskiej, jako jednej z 6 zaproszonych Polek, w obradach Okrągłego Stołu z goszczącą w Polsce Hillary Clinton, spotkania z Isabelle Allende, Prezydentem Meksyku, Prezydentem Chile oraz Filipin i wielu, wielu innymi osobistościami życia publicznego….”

Dziękuję za wszystkie otrzymane gratulacje osobiste, mailowe, na FB. Tytuł Kobiety Sukcesu otrzymany przeze mnie przed 21 laty i ten obecny, wiele dla mnie znaczy, od niego wszystko się zaczęło: Znaczące nagrody i tytuły w Polsce i w świecie, prestiżowe spotkania z niezwykłymi ludźmi. Miło było sobie o tym wszystkim po latach przypomnieć, odgrzebać pamiątki i obejrzeć zdjęcia. Sukces ma dla mnie wiele wcieleń: od wspinania się po szczeblach kariery zawodowej, poprzez powrót do aktywnego życia, aż do sukcesu odczuwania radości z rzeczy prostych, codziennych. Minęło wiele lat i trzeba było przejść niejedną drogę, żebym odkryła, że niczego już nie muszę ale za to dokładnie wiem, czego chcę! Dziękuję Wam wszystkim, którzy jesteście dla mnie inspiracją do działania, wspieracie mnie w tym co robię i do czego dążę.